Yüz Yüze Eğitimde Detaylar Belli Oldu

  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
  • Yorumlar
  Yüz Yüze Eğitimde Detaylar Belli Oldu
  Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitime geçişte 3. aşamanın 2 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayacağını açıkladı ve datayların paylaşıldığı yazıyı 81 ile gönderdi.

          Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitime geçişte 3. aşamanın 2 Kasım Pazartesi günü başlayacağını açıkladı ve datayların paylaşıldığı yazıyı 81 ile gönderdi.

          Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime geçiş süreci kademeli olarak devam ediyor. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim ilk etapta okul öncesi ve 1. sınıflara ek olarak 2, 3, 4, 8. ve 12. sınıflarda başlamıştı. Yüz yüze eğitime 2 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayacak olan 5. ve 9. sınıflar için uygulanacak program detayları 81 ile gönderilen yazıyla belli oldu.

  İşte O Ayrıntılar

          Paylaşılan bilgiler göre; özel ve resmi ortaokul 5. sınıflar haftada 2 gün okulda olacak ve günde 6 ders saati olmak üzere toplam 12 ders saati eğitim görecekler. İmam hatip okullarında ise günde 7 ders saati olmak üzere 2 günde toplam 14 ders saati eğitim programı uygulanacak. Lise öğrencisi 9. sınıflarda ise ders saati olarak haftada 2 gün, günde 8 ders saati olmak üzere toplam 16 ders saati eğitim programı uygulanacak. Ders saatlerinin süresi 30 dakika ve dinlenme süresi ise 10 dakika olarak belirlenirken sosyal mesafe dikkate alınarak öğrenci sayısına göre gruplara ayrılacak.

  Yüz Yüze İşlenecek Dersler

          Yüz yüze eğitim ile ortaokul 5. sınıflarda Fen Bilimleri, Türkçe Yabancı Dil, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Sosyal Bilgiler dersleri; imam hatip ortaokul 5. sınıflarda Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça, Kur’an-ı Kerim dersleri işlenecek. Lise 9. sınıf öğrencileri, ders programlarında bulunan ortak, mesleki ve seçmeli derslerin hepsinden sorumlu olacak, okul tarafından belirlenen dersleri yüz yüze görecekler, bunların dışında kalan dersleride uzaktan eğitim ile tamamlamaları gerekecek. Diğer taraftan yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermeye çekinen velilerden yazılı onayları alınacak ve bu öğrenciler devamsızlık yapmış sayılmayacak. Ayrıca velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenciler ise yine uzaktan eğitimle derslerine devam edecek. Tüm öğrenciler kendi sınıfının müfredatından aynı şekilde sorumlu tutulacak, tüm konu kazanımlardan yapılacak olan ölçme ve değerlendirmelere katılacaklar.    

  Anahtar Kelimeler:
  • 0
   SEVDİM
  • 0
   ALKIŞ
  • 0
   KOMİK
  • 0
   İNANILMAZ
  • 0
   ÜZGÜN
  • 0
   KIZGIN
  Aşıya Onay VerildiÖnceki Haber

  Aşıya Onay Verildi

  Borç Yapılandırmasıyla Büyük AvantajSonraki Haber

  Borç Yapılandırmasıyla Büyük Avantaj

  Yorum Yazın

  Başka haber bulunmuyor!

  Ana Sayfa
  Web TV
  Foto Galeri
  Yazarlar