Yerli Otomobil TOGG’un Bataryaları da Türkiye’de Üretilecek

  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
  • Yorumlar
  Yerli Otomobil TOGG’un Bataryaları da Türkiye’de Üretilecek
  TOGG (Türkiye Otomobili Girişim Grubu) ve Farasis arasında yapılan anlaşma ile yerli otomobilimizin batarya modülü ve paketi Türkiye’de üretilecek.

          TOGG (Türkiye Otomobili Girişim Grubu) ve Farasis arasında yapılan anlaşma ile yerli otomobilimizin batarya modülü ve paketi Türkiye’de üretilecek.

          TOGG ve Farasis iş birliği ile geliştirilmiş olan batarya modülü ve paketinin Türkiye’de üretilmesinin yanında, ülkemiz ve çevre ülkeler için enerji depolama çözümlerinin ortak bir şirket ile tek çatı altında toplanması konusunun değerlendirildiği açıklandı.

          Yapılan açıklamalarda, TOGG yönetim merkezinde imzalanan niyet mektubunda, 2020 sonuna kadar ortak girişim şirketinin kapsamlı bir iş planı oluşturulacak ve ortaklığın hukuki zemininin bu süre içerisinde detaylandırılacağı, şirketlerin yönetim birimlerinin değerlendirme çalışmaları ve onaylamaları sonunda 2021 yılının başında bahse konu ortak girişim şirketinin hukuki olarak kurulmasının hedeflendiği açıklandı.

          Kurulması planlanan ortak girişim şirketi iş planında, iki tarafında yerlilik konusuna çok önem verdiği, ayrıca batarya hücresi geliştirme ve üretilmesinin Türkiye’de olması konusunda kapsamlı bir değerlendirmenin yapılacağı, hücre kimyası konusunda yapılacak çalışmaların iki tarafa da uzun vadede çok büyük katkı sağlayacağı belirtildi.

  TOGG Önemli Bir Bölgesel Oyuncu Olacak

          İmza töreni sonunda yapılan açıklamalarda, kurulacak ortak girişim şirketinin Türkiye’nin enerji sistemi verimliliğini arttırma konusuna aday olması yanında enerjide dışa bağımlılığı azaltması, verimli ve temiz enerji sisteminin geliştirilmesine hız katacağı vurgulandı. Bu girişimlerle TOGG’ un mobilite ekosistemi, ciddi ekonomi yaratan, teknoloji geliştiren önemli bir bölgesel oyuncu olacağı belirtildi.

          Elektrikli araçların önemli bileşenlerinden olan Li-ion batarya teknolojisi konusunda deneyimli olan ve bu sektörde önemli bir yere sahip olanFarasis Energy, 2002 yılında ABD’de kuruldu.

  Anahtar Kelimeler:
  • 0
   SEVDİM
  • 0
   ALKIŞ
  • 0
   KOMİK
  • 0
   İNANILMAZ
  • 0
   ÜZGÜN
  • 0
   KIZGIN
  Depremle İlgili Yeni AçıklamaÖnceki Haber

  Depremle İlgili Yeni Açıklama

  Ford Otomotiv Yatırımla İlgili Açıklama YaptıSonraki Haber

  Ford Otomotiv Yatırımla İlgili Açıklama...

  Yorum Yazın

  Başka haber bulunmuyor!

  Ana Sayfa
  Web TV
  Foto Galeri
  Yazarlar