Formula 1 Yoğunluğu Trafiğe Yansıyacak

  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
  • Yorumlar
  Formula 1 Yoğunluğu Trafiğe Yansıyacak
  Yıllar sonra tekrar Türkiye'de düzenlenecek olan Formula 1 yarışlarının yoğunluğu trafiğe yansıyacak. Heyecanla beklenen, İstanbul'da yapılacak olan Formula 1 yarışlarının tanıtım filmi ve tanıtımı için 9,10 ve 11 Kasım tarihlerinde trafiğe kapatılacak yollar belli oldu.

  Yıllar sonra tekrar Türkiye'de düzenlenecek olan Formula 1 yarışlarının yoğunluğu trafiğe yansıyacak. Heyecanla beklenen, İstanbul'da yapılacak olan Formula 1 yarışlarının tanıtım filmi ve tanıtımı için 9,10 ve 11 Kasım tarihlerinde trafiğe kapatılacak yollar belli oldu.

  Konuyla ilgili yapılan açıklamada organizasyon hazırlıkları kapsamında pazartesi, salı ve çarşamba günleri  15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Kennedy Caddesi ve Avrasya Tüneli gibi başlıca güzergahlar dahil bazı yollarda trafik akışının duracağı bildirildi.

  İlk gün 9 Kasım Pazartesi 12.50 - 13.35 saatleri arasında Avrasya Tüneli Anadolu istikameti ve bağlantı yolları ile Avrasya Tüneli’nin Samatya Güney giriş noktası  trafiğe kapatılacak. Bu güzergahı kullanamayacak olan vatandaşlar alternatif olarak belirlenen sahil Güney Sirkeci yönü ve Yenikapı varyanttan Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi Unkapanı istikametini kullanabilecek. Aynı gün 14.45 - 17.30 saatleri arasında Kırbaç Sokak ile Muallim Naci Caddesi kesişimi geliş ve gidiş istikameti, Bebek Arnavutköy Caddesi, Arnavutköy Kuruçeşme Caddesi, Bebek Kuruçeşme Caddesi, Cevdetpaşa Caddesi İnşirah Cadde kesişimi trafiğe kapalı olacak. Belirtilen güzergahı kullanamayacak vatandaşlar, Portakal Yokuşu, Dere Boyu Caddesi, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, Kuruçeşme Çağrı Sokak, Ahmet Adnan Saygun Caddesi, Yeşil Pınar Sokak, Bebek Hamam Sokak, Arnavutköy Dere Sokak,  güzergahlarını kullanabilecek. 

  İkinci gün 10 Kasım Salı 08.30 - 11.45 saatleri arasında Avrasya Tünel Son Çıkış Çatladıkapı’ya gelmeden önceki U dönüşü kapatılacak. Ayrıca Gülhane içerisinden Sahil Kennedy Caddesi yönü, Sahilyolu Sirkeci yönü, Aksakal Sokak’tan Çatladıkapı yönü, Sirkeci Meydan’dan Sahil Kennedy Caddesi Sarayburnu yönü kapalı olacak.

  Bu güzergaha alternatif olarak, Sahil Güney Kennedy Caddesi Çatladıkapı U dönüşlerinden Sahil kuzeye, Gülhane içinden ve askeri gazinodan çıkan araçlar Gülhane içine, Aksakal Sokak’tan akım Küçük Ayasofya Caddesi’ne, Sirkeci Meydan’dan akım Ankara Caddesi’ne yönlendirilecek. 

  Salı günü ise şu şekilde olacak. 08.30 - 11.45 saatleri arasında ise Galata Köprüsü ve bağlantı yolları trafiğe kapatılırken, burada bulunan trafik akışı, Cemil Birsel Caddesi’nden gelen akım Ragıp Gümüşpala Caddesi, Ankara Caddesi Ve Hamidiye Caddesi kesişiminde Valilik yönüne, Atatürk Köprüsü, Unkapanı, Atatürk Bulvarı, Balat Sahil Yolu’na, Ragıp Gümüşpala Caddesi - Unkapanı yönünden Unkapanı tarafına yönlendirilecek. 

  Son olarak 11 Kasım Çarşamba günü 13.45 - 16.00 saatleri arası ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve bağlantı yolları her iki yönlü olarak trafiğe kapatılacak. Bu güzergah üzerindeki trafik akışı ise Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Avrasya Tüneli’ne yönlendirilecek.

   

  Anahtar Kelimeler:
  • 0
   SEVDİM
  • 0
   ALKIŞ
  • 0
   KOMİK
  • 0
   İNANILMAZ
  • 0
   ÜZGÜN
  • 0
   KIZGIN
  Son dakika! O İlimizde Sokağa Çıkma Kısıtlaması GeldiÖnceki Haber

  Son dakika! O İlimizde Sokağa Çıkma Kısı...

  İndirimlere Dikkat! Bakanlıktan Açıklama GeldiSonraki Haber

  İndirimlere Dikkat! Bakanlıktan Açıklama...

  Yorum Yazın

  Başka haber bulunmuyor!

  Ana Sayfa
  Web TV
  Foto Galeri
  Yazarlar