Evde Bakım Parası Sorgulama ve Yatan İller Hangileri?

  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
  • Yorumlar
  Evde Bakım Parası Sorgulama ve Yatan İller Hangileri?
  ​​​​​​​Evde bakım maaşının 7 Kasım itibariyle yattığı iller merak ediliyor. Her ay farklı illerde farklı tarihlerde yatırılan evde bakım maaşlarının hafta sonu hesaplara yatıp yatmadığına bakılırken, heyet raporu olanlar evde bakım maaşı alabilmektedir.

  Evde bakım maaşının 7 Kasım itibariyle yattığı iller merak ediliyor. Her ay farklı illerde farklı tarihlerde yatırılan evde bakım maaşlarının hafta sonu hesaplara yatıp yatmadığına bakılırken, heyet raporu olanlar evde bakım maaşı alabilmektedir.

  Merakla beklenen binlerce kişinin aldığı evde bakım maaşları her ay olduğu gibi Kasım ayı içinde de hesaplara yatırılıyor. Bakıma muhtaç olan yaşlı ve engelli kişiler için ödenen bakım parası ödemelerinin sorgulanması Ziraat Bankası Sms sistemi ve E-Devlet üzerindem yapılabiliyor. Kasım ayı itibari ile evde bakım parası yatan iller acaba hangileri? Bakım paraları hesaplara yattı mı? Yaşadığınız il için bu paranın yatıp yatmadığını kolayca öğrenebilirsiniz.

  Evde Bakım Maaşı Sorgusu Nasıl Yapılır

  Bilindiği gibi resmi birçok işlemi artık E-Devlet üzerinden kolayca yapmaktayız. E-Devlet üzerinde bulunan Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama sayfası üzerinden sorgulama işleminizi hemen yapabilirsiniz.

  Sistemde kaydı olan vatandaşlar, T.C kimlik numaraları ve şifreleri yardımıyla sorgulama işlemini hızlı bir şekilde yapabiliyor.

  SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  Sorgulama SMS ile Nasıl Yapılır?

  Bakım maaşının sorgulamanın başka bir yolu da SMS ile yapılmaktadır.

  Bu maaşını Ziraat Katılım Bankası yoluyla alanlar BAKIYE yazarak 4747’ye SMS yollayarak sorgulamalarını yapabilirler. Bu yolla sorgu yapanlar 1 SMS ücreti karşılığında öğrenebileceklerdir.

  Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

  Yeni yılda, engelliler için evde bakım parası, 65 yaş aylığı, engelli yardımı başta olmak üzere tüm sosyal yardımlar yüzde 5.49 oranında artış yapıldı. Evde bakım desteği 2020 yılı Ocak ayında 1.384 lira 1.460 liraya yükseltilmişti. Temmuz ayı güncellemesi ile maaş 1.544,61 TL'ye çıkarıldı.

  Anahtar Kelimeler:
  • 0
   SEVDİM
  • 0
   ALKIŞ
  • 0
   KOMİK
  • 0
   İNANILMAZ
  • 0
   ÜZGÜN
  • 0
   KIZGIN
  Toprak Altındaki 2 Bin 500 Yıllık TarihÖnceki Haber

  Toprak Altındaki 2 Bin 500 Yıllık Tarih

  Emekli Vergi ÖdemeyecekSonraki Haber

  Emekli Vergi Ödemeyecek

  Yorum Yazın

  Başka haber bulunmuyor!

  Ana Sayfa
  Web TV
  Foto Galeri
  Yazarlar