Avrupa’da Tehlike Büyüyor

  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
  • Yorumlar
  Avrupa’da Tehlike Büyüyor
  Almanya, İspanya ve Fransa’da artan koronavirüs vaka sayılarındaki büyük artış sonrası yeni tedbirler alınıyor. İspanya OHAL kararı alırken, Fransa’da günlük vakaların sayısındaki beklentinin 100 bine çıktı. Almanya Başbakanı Merkel yaptığı açıklamada ülkesinin çok zor günlerin beklediğinin belirtti.

          Almanya, İspanya ve Fransa’da artan koronavirüs vaka sayılarındaki büyük artış sonrası yeni tedbirler alınıyor. İspanya OHAL kararı alırken, Fransa’da günlük vakaların sayısındaki beklentinin 1000 bine çıktı. Almanya Başbakanı Merkel yaptığı açıklamada ülkesinin çok zor günlerin beklediğinin belirtti.

          Almanya ve Fransa’daki günlük koronavirüs vaka sayısındaki büyük artışı sonrası karamsar bir tablo ile karşı karşıya kalınması bekleniyor. İspanya hükümeti 2. Kez OHAL kararı alınırken, Fransa ise günlük 100 bin vaka kabusunu yaşıyor.

          Almanya Başbakanı Angela Merkel yaptığı açıklamalarda, çok zor günler beklediğini, gelecek aylar içinde hızlı bir vaka artışı ile karşılaşacaklarını ve büyük etkinliklerin düzenlenemeyeceğini belirtti. Temasların azaltılması ve çok az insanın bir araya gelmesi tavsiyesinde bulundu. Kısmen rahat geçen bir yaz sonrası zor kış aylarının geleceğini, aile dışı temasların azaltılması gerektiğini kaydetti. Son 24 saate Almanya koronavirüs tablosunda 8 bin 685 yeni vaka olduğu açıklandı.

  Durun Çok Kritik

          Günlük vaka sayısında rekor üstüne rekor kıran Fransa’da günlük vaka sayısının 50 bini aştığı, günlük vaka sayısın da beklentilerin 100 bin olacağı, yoğun bakımlardaki hasta sayısında ciddi bir artışın olduğu açıklandı. Ayrıca durumun kritik olduğu, ikinci dalganın daha zor geçeceği, yüksek seviyede ve hızlı tedbirlerin alınması gerektiği vurgulanırken hafta içi uygulanan sokağa çıkma yasağının arttırılması ve hafta sonu tam gün olarak uygulanmasının düşünüldüğü açıklandı.

  İspanya OHAL İlan Etti

          OHAL ilan ederek koronavirüs ile tekrar ciddi bir mücadeleye girişen İspanya hükümeti ise pazar gecesinden itibaren sokağa çıkma yasağının 23:00-06:00 saatleri arasında uygulanacağını duyurdu. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ülke içerisindeki seyahatlerin yerel yönetimler tarafından yasaklayabileceğini açıkladı. Sanchez karşılaşılan sorunun son 50 yıldaki en ciddi sorun olduğunu, ayrıca 15 günlük alınan bu kararların gerekirse 6 ay devam edebileceğini duyurdu.

   

  Anahtar Kelimeler:
  • 0
   SEVDİM
  • 0
   ALKIŞ
  • 0
   KOMİK
  • 0
   İNANILMAZ
  • 0
   ÜZGÜN
  • 0
   KIZGIN
  KOSGEB Kredisi Şartları ve Anlaşmalı BankalarÖnceki Haber

  KOSGEB Kredisi Şartları ve Anlaşmalı Ban...

  İşten Çıkarma Yasağı ve Kısa Çalışma Ödeneği 2 Ay UzatıldıSonraki Haber

  İşten Çıkarma Yasağı ve Kısa Çalışma Öde...

  Yorum Yazın

  Başka haber bulunmuyor!

  Ana Sayfa
  Web TV
  Foto Galeri
  Yazarlar