21 Aralık Covid-19 Tablosu Açıklandı

  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
  • Yorumlar
  21 Aralık Covid-19 Tablosu Açıklandı
  Sağlık Bakanlığı Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu'nu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte yapılan test, hasta, iyileşen ve vefat sayılarını aşağıdaki tablolardan gün gün takip edebilirsiniz.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 3.412 yeni hastamız var. Aktif vaka ve ağır hasta sayımız azalıyor. Yatak doluluk oranı, yoğun bakım doluluk oranı ve solunum cihazı doluluk oranları düşmeye devam ediyor. Kurallara birlikte uymanın neticesini almaya başladık." dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, tedbirlerin ve kısıtlamaların netice verdiğini belirterek, "Bugün tespit edilen 3.546 yeni hastamız var. Ağır hasta ve aktif vaka sayımız düşmeye devam ediyor. Tedbir ve kısıtlamalar netice veriyor. Daha belirgin neticeler alacağımıza inanıyoruz. Bunu birlikte başarabiliriz. Birlikte mücadele virüsten daha güçlüdür" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımda, "Ağır hasta ve aktif vaka sayımız düşmeye devam ediyor. Tedbir ve kısıtlamaların etkisini görüyoruz." dedi. Türkiye'de son 24 saatte 173 bin 132 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 195 kişinin testi pozitif çıktı, 241 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 5 bin 501 oldu, 25 bin 516 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 1 milyon 779 bin 68'e yükseldi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 4.103 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız düşmeye devam ediyor. Aktif vaka sayımız da azalmaya başladı. Tedbirlerin bu hafta sonundan itibaren etkisini daha çok göstermesini bekliyoruz. Mücadeleye ara vermeden devam edelim." dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımda, "Bugün tespit edilen 4.209 hastamız var. Ağır hasta sayımız uzun bir aradan sonra düştü. Aktif hasta sayısı da azalmaya devam ediyor. Tedbir ve kısıtlamalar netice vermeye başladı. Bunu sürekli hale getirecek olan bizleriz. Sonuç alana kadar mücadele edelim." dedi.

  Son 24 saatte yapılan test sayısı 205 bin 397 oldu. 29,718 vaka belirlenirken 240 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 5 bin 960 oldu, 29 bin 922 kişinin corona virüsü tedavisinin sona ermesiyle iyileşen sayısı 1 milyon 691 bin 113'e yükseldi. Öte yandan aylar sonra iyileşen sayısı günlük vaka sayısını geride bıraktı.

  Türkiye'de son 24 saat içerisinde hayatını kaybedenlerin sayısı 235 olarak kayıtlara geçti. Vaka sayısı ise 32 bin 102 oldu. Türkiye'de son 24 saatte yapılan test sayısı 206 bin 190 olurken, ağır hasta sayımız 5 bin 988. Son 24 saat içerisinde 29 bin 247 kişi tedavi ya da karantina sürecinin tamamlanmasının ardından iyileşti. Toplam iyileşen hasta sayısı ise 1 milyon 661 bin 191'e ulaştı.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 5.064 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı 6.000’e yaklaştı. Hastane yükümüz halen çok yüksek. Kalabalık ve kapalı ortamlardan uzak durarak sevdiklerimizi koruyalım. Kısıtlamaların etkisini yakında daha belirgin göreceğiz" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada,  "Bugün tespit edilen 5.103 hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış hızı azalmaya devam ediyor. Hasta sayımızdaki artış hızı da azalıyor. Aşıdan etkin olarak fayda sağlayıncaya kadar kapalı ve kalabalık ortamlardan sevdiklerimiz için uzak duralım" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada,  "Bugün tespit edilen 5.607 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısının artış hızı durağana yaklaştı. Tedbirlere kararlılıkla uymak zorundayız. Aşı uygulanıp etkisini gösterene kadar ısrarla kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım. Bu hepimizin ortak sorumluluğu" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 5.607 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısının artış hızı durağana yaklaştı. Tedbirlere kararlılıkla uymak zorundayız. Aşı uygulanıp etkisini gösterene kadar ısrarla kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım. Bu hepimizin ortak sorumluluğu" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 5918 hasta var. Alınan tedbirlerin etkisini hissetmeye başladık. Ağır hasta sayısı artış hızında azalma devam ediyor. Kısıtlamalarla elde edilen kazanımları kişisel tedbirlerle destekleyerek başarılı olacağız. Birlikte mücadele edelim." dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "Ortalama test çalışma süresini numuneden kabul ve onay dahil olmak üzere 9 saate kadar indirmiş durumdayız ve test kapasitemizi de ciddi oranda artırdık. Yarından (10 Aralık) itibaren de geçmişe dönük, 29 Temmuz'dan itibaren tabloda bugüne kadar olan vaka sayılarının da toplu bir şekilde tabloda vermiş olacağız" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.593 yeni hastamız var. Günlük test sayısında 200.000’e toplamda ise 20.000.000’a ulaştık. Ağır hasta sayımız artış hızı azalsa da 6.000’e yaklaştı. Kalabalıklardan uzak durmalı ve kendi kısıtlamalarımızı kendimiz uygulamalıyız" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.420 hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış hızı azalıyor. Kısıtlamaların etkisi görülmeye başlandı. Yakında daha çok hissedeceğimizi ümit ediyoruz. Hepimizin görevi kendi kısıtlamalarımızı uygulayarak kalabalıklardan uzak durmak" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.093 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış hızı azalma eğiliminde. Tedbirler ve kısıtlamaların etkisini görmeyi ümit ediyoruz. Tedbirlere uymak hepimiz için insani bir görevdir. Kısıtlama olmadan da kalabalıklardan uzak durun" dedi

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.128 hastamız var. Sokağa çıkma kısıtlamalarının tek sebebi toplum sağlığını korumaktır. Hepimiz üzerimize düşeni yapmalı ve kendi kısıtlamalarımızı uygulamalıyız. Evimiz en güvenli yerdir. Kapalı ve kalabalık ortamlara ara verelim" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada,  "Bugün tespit edilen 6.903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.511 yeni hastamız var. Hasta sayımızı azaltmak zorundayız. Kapalı ve kalabalık ortamlar virüsün en kolay bulaştığı ortamlardır. Kış aylarını kalabalık ve kapalı ortamlardan uzak durarak geçirmeliyiz. Mücadele evde kalarak da mümkün." ifadelerini kullandı.

  Sağlık Bakanlığı, 2 Aralık Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu paylaştı.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.101 yeni hastamız var. İyileşen hasta sayımız yeni hasta sayımızı geçmedikçe sağlık sisteminin yükü artmaya devam ediyor. İster zorunlu olsun isterse gönüllü tedbirlerin hayat kurtardığını unutmayalım. Tedbirlere uyalım" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.514 yeni hastamız var. Daha sıkı korunma ve daha sıkı tedbire ihtiyacımız var. Mücadeleyi birlikte sürdürmek zorundayız. Tedbirlere uyarak mücadeleye destek olun." notunu düştü.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın" dedi

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 4.903 ağır hastamız var. Sağlık ordumuz ağır yük altında. Her birimiz tedbirlere uymakla mesulüz. Bu kişisel bir tercih değil, toplumsal bir zorunluluktur" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.592 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 5.000’e yaklaştı. Kayıplarımız artıyor. Tedbirlere sıkı uyarsak kısıtlama olmadan da mücadele edebiliriz. Yoksa kısıtlamalar kaçınılmaz olur. En güvenli yer evimizdir" dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.876 yeni hastamız var. Aktif hasta sayımız artıyor. Salgının seyri kadar bizim tedbirlere uyumumuz da kısıtlamalar konusunda belirleyici olacak. Tedbirlere uyarsak kısıtlamalara gerek kalmaz. Birlikte mücadele edersek başarabiliriz." dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada,"Son 3.5 aydan bu yana ağır hasta sayımızda artış 8 kata yakın oldu. Hatta 9 kat. Bugünkü Vefat sayımız 168. Bugün, en yüksek vefat sayımız" ifadelerini kullanırken bugünkü vaka sayısını da 28 bin 351 olarak  açıkladı.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 7.381 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 4.543’e ulaştı. Salgının seyrini değiştirmek elimizde. Aldığımız tedbir ve kısıtlamaların daha iyi ve hızlı netice vermesi için desteğiniz şart. Zorunlu olmadıkça kalabalıklardan uzak durun." dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 6.713 yeni hastamız var. Aşı kullanıma girene kadar, salgının yayılma hızını kontrol altında tutmaya devam edebilmek için destek verin. Tedbirlere uyun. Maske takın. Temizliğe dikkat edin. Zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlara girmeyin." dedi.

  Sağlık Bakanlığı 15 Kasım Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu'nu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 142 bin 496 covid-19 testi yapıldı. 3 bin 223 kişiye hastalık tanısı konuldu, 89 vatandaşımız hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 3 bin 439 oldu, son 24 saatte 2 bin 561 kişinin covid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 353 bin 663'e yükseldi.

  Günlük Kayıp 100'e Yakın

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 3.223 yeni hastamız var. Kayıplarımız günlük 100'e yakın. Sağlık çalışanlarımızın gücünün de sağlık alt yapılarının da kapasitesinin bir sınırı var. Tedbirlere uyarak mücadeleye güç verin" dedi.

  Sağlık Bakanlığı 14 Kasım Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu'nu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 150 bin 141 covid-19 testi yapıldı. 3 bin 116 kişiye hastalık tanısı konuldu, 92 vatandaşımız hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 3 bin 423 oldu, son 24 saatte 2 bin 298 kişinin covid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 351 bin 102'ye yükseldi.

  Sağlık Bakanlığı 13 Kasım Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu'nu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 149 bin 942 covid-19 testi yapıldı. 3 bin 045 kişiye hastalık tanısı konuldu, 93 vatandaşımız hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 3 bin 356 oldu, son 24 saatte 2 bin 010 kişinin covid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 348 bin 804'e yükseldi.

  Yeni Hasta 3000'den Fazla

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bugün tespit edilen yeni hasta sayısı 3.000'den fazla. Ağır hasta sayımız da kayıplarımız da artıyor. Virüs yükünü düşüren en önemli araç maske. Tedbirlere uyarak mücadeleye güç verin." dedi.

  Sağlık Bakanlığı 12 Kasım Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu'nu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 148 bin 482 covid-19 testi yapıldı. 2 bin 841 kişiye hastalık tanısı konuldu, 88 vatandaşımız hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 3 bin 230 oldu, son 24 saatte 2 bin 181 kişinin covid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 346 bin 794'e yükseldi.
  Hareketliliği ve Teması Azaltmalıyız
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 2.841 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış devam ediyor. Artan hasta sayısını düşürecek olan hareketliliği ve teması azaltarak tedbirlere beraberce uymaktır. Maske ile virüs yükünü düşürelim" dedi.

  Sağlık Bakanı koronavirüstablosunu ve son gelişmeleri açıkladı. Son 24 saatte Türkiye’de 145 bin 989 adet kovid-19 testi yapıldı. Hastalık tanısı konulan kişi sayısı 2 bin 693 olurken, 86 vatandaşımız hayatını kaybetti.

  Bakan Koca yaptığı açılamada; "Bugün tespit edilen 2.693 yeni hastamız var. Salgın hastalıkla mücadele hem bireysel hem de toplum halinde yürütülebilir. Sağlık çalışanlarımız, hastane yükümüzü yönetilebilir seviyede tutmak için var gücüyle çalışıyor. Virüsü ancak birlikte yenebiliriz." dedi.

  Anahtar Kelimeler:
  • 0
   SEVDİM
  • 0
   ALKIŞ
  • 0
   KOMİK
  • 0
   İNANILMAZ
  • 0
   ÜZGÜN
  • 0
   KIZGIN
  Benzinin Fiyatı 19 Kuruş ArttıÖnceki Haber

  Benzinin Fiyatı 19 Kuruş Arttı

  Vergi ve SGK Prim Borçlarına Yapılandırma FırsatıSonraki Haber

  Vergi ve SGK Prim Borçlarına Yapılandırm...

  Yorum Yazın

  Başka haber bulunmuyor!

  Ana Sayfa
  Web TV
  Foto Galeri
  Yazarlar